Járműklíma, autóklíma tudástár   |   Járműklíma alkatrész áruház   |   Akciós járműklíma ajánlatunk

Opel Astra 1997

Opel autóklímával kapcsolatos kérdések, problémák

HozzászólásSzerző: dr.Moha Dátum: 2007.05.23. 21:39

columbo írta:Sziasztok!

Egy hónap híjján 2 éves H Astra klimája sztem nem hűt rendesen. Elképzelhető, hogy tölteni kell? Ez az első klímás kocsim és fogalmam sincs, hogy mit kell tenni....

Gábor

HAli!
2évesen érdekes, de nem lehetetlen, hogy elment a gáz. Meg kéne vizslatni.. :shock:
Moha
dr.Moha
autóklíma javító
autóklíma javító

HozzászólásSzerző: columbo Dátum: 2007.05.23. 18:13

Sziasztok!

Egy hónap híjján 2 éves H Astra klimája sztem nem hűt rendesen. Elképzelhető, hogy tölteni kell? Ez az első klímás kocsim és fogalmam sincs, hogy mit kell tenni....

Gábor
columbo
első próbálkozó
első próbálkozó

HozzászólásSzerző: dr.Moha Dátum: 2007.05.13. 22:53

bedron.janos írta:Nekem is gondom van a klímámmal, kb 2 napja már nem fújja a hideg levegőt.
A szivattyú bekapcsol, minden jónak néz ki.
Kiszökött a gáz?
Egyépként Én is Tótkomlósi vagyok.
Mibe kerül egy feltöltés?
Tudtok mondani valamit? Hol érdemes.....

Hali!
Amint látom Zsó tóthkomlósi, lehet gáz probléma is....
Moha
dr.Moha
autóklíma javító
autóklíma javító

HozzászólásSzerző: bedron.janos Dátum: 2007.05.12. 20:02

Nekem is gondom van a klímámmal, kb 2 napja már nem fújja a hideg levegőt.
A szivattyú bekapcsol, minden jónak néz ki.
Kiszökött a gáz?
Egyépként Én is Tótkomlósi vagyok.
Mibe kerül egy feltöltés?
Tudtok mondani valamit? Hol érdemes.....
bedron.janos
első próbálkozó
első próbálkozó

HozzászólásSzerző: zsó Dátum: 2006.04.27. 11:14

Anonymous írta:
zsó írta:
mynn írta:tsiztelt Mester.

Köszönöm a gyors választ.
A tisztítást meg tudom oldani, a vezérlést is át tudom nézetni-beszereltetni, de aggódom amiatt, hogy kell e a rendszert tölteni, iletve okoz e károsodást a nem kellően feltöltött rendszer használata.
Orosházán lakom, nem tudom van e olyan ismerős (tudom mennyire minimális az esély) akit tudnál ajánlani.

Köszönettel:
Jani

Helló mynn!Ha végleg nem találsz megfelelő megoldást Orosházán, jelezz vissza, én Tótkomlóson lakok, ha megfelel segítek.
Zsó

Zsó, köszi a segítséget előre is, de megpróbálom magam megoldani. Egyébként van tapasztalatod benne, esetlege ezzel foglalkozol?[/quote

Helló
Igen villamossággal és klímával többnyire. Hali Zsó.
zsó
közép-haladó fórumozó
közép-haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: dr.Moha Dátum: 2006.04.26. 18:34

A tisztítást meg tudom oldani, a vezérlést is át tudom nézetni-beszereltetni, de aggódom amiatt, hogy kell e a rendszert tölteni, iletve okoz e károsodást a nem kellően feltöltött rendszer használata.
Orosházán lakom, nem tudom van e olyan ismerős (tudom mennyire minimális az esély) akit tudnál ajánlani.

Köszönettel:
Jani

Hali!
A nem megfelelő mennyiségű gáz töltet, csak akkor gáz, ha több van benne mint kell, de elméletileg a nyomáskapcsolója mindkét esetben leoldja a kompit, ha túl sok ill, ha túl kevés a gáz....
Moha
dr.Moha
autóklíma javító
autóklíma javító

HozzászólásSzerző: Vendég Dátum: 2006.04.24. 22:17

zsó írta:

Köszönettel:
Jani

Helló mynn!Ha végleg nem találsz megfelelő megoldást Orosházán, jelezz vissza, én Tótkomlóson lakok, ha megfelel segítek.
Zsó

Zsó, köszi a segítséget előre is, de megpróbálom magam megoldani. Egyébként van tapasztalatod benne, esetlege ezzel foglalkozol?
Vendég

HozzászólásSzerző: zsó Dátum: 2006.04.24. 21:39

Köszönettel:
Jani

Zsó
zsó
közép-haladó fórumozó
közép-haladó fórumozó

HozzászólásSzerző: mynn Dátum: 2006.04.24. 20:40

tsiztelt Mester.

Köszönettel:
Jani
mynn

Re: tavaszi gondok

HozzászólásSzerző: dr.Moha Dátum: 2006.04.23. 20:59

mynn írta:Üdv Mester!
Az alábbi problémában kérem a tanácsát. Az autó 1997 évi gyártású Astra 1,4 16V GL felszereltségű, utólag beszerelt klímával. A klíma gyártmányát nem tudtam megállapítani, a kondenzátoron ARISTON felirat van, a kompresszoron nem látható csak a feltöltési mennyiségeket tartalmazó felirat. A klímát a téli hónapokban csak pár percre kapcsoltam be, hogy egy kicsit megmozgassa a folyadékot. Most szombaton hosszabb útra indultunk és ki akartam próbálni. A tapasztalat az, hogy bekapcsolás után hűt, bár nem mértem 10-12°C körüli levegőt szállít az utastérbe, majd elkezd hangosan morogni, egyre jobban megterheli a motort, úgy hogy le is állt alapjáraton, majd pár másodperces üzem után kikapcsol majd egy perc múlva újra be. Úgy tűnk folyamatosan haladva működik és nem terheli le a motort. A klíma kondenzátornak nincsen saját hűtőventillátora, a hűtőfolyadék ventillátora pedig nem indul el a klíma bekapcsolására. Az is aggaszt hogy a kompresszor alján pár csepp olaj látható. A kérdésem az hogy mi lehet a hiba, mi volna a helyes stratégia a felderítésére és milyen költségekkel járhat.

A választ előre is köszönöm:
Jani

Hali!
Nézd meg a klíma hűtőt előről, ha nem látsz át rajta, akkor koszos a hűtő, takarítani kellene. Ha tiszta akkor fel kellene szerelteni egy ventillátort, illetve egy vezérlést a gyári ventinek, hogy a klíma is inditsa. A morgás és a pár csepp olaj is azt mutatja, hogy nagy a nyomás, nem tud a gáz vissza hűlni. A venti illetve az elektronika beszerelésben hívj fel és megadom egy-két megbízható villanyász számát.
Moha
dr.Moha
autóklíma javító
autóklíma javító

Opel Astra 1997

HozzászólásSzerző: mynn Dátum: 2006.04.23. 17:09

Üdv Mester!
Az alábbi problémában kérem a tanácsát. Az autó 1997 évi gyártású Astra 1,4 16V GL felszereltségű, utólag beszerelt klímával. A klíma gyártmányát nem tudtam megállapítani, a kondenzátoron ARISTON felirat van, a kompresszoron nem látható csak a feltöltési mennyiségeket tartalmazó felirat. A klímát a téli hónapokban csak pár percre kapcsoltam be, hogy egy kicsit megmozgassa a folyadékot. Most szombaton hosszabb útra indultunk és ki akartam próbálni. A tapasztalat az, hogy bekapcsolás után hűt, bár nem mértem 10-12°C körüli levegőt szállít az utastérbe, majd elkezd hangosan morogni, egyre jobban megterheli a motort, úgy hogy le is állt alapjáraton, majd pár másodperces üzem után kikapcsol majd egy perc múlva újra be. Úgy tűnk folyamatosan haladva működik és nem terheli le a motort. A klíma kondenzátornak nincsen saját hűtőventillátora, a hűtőfolyadék ventillátora pedig nem indul el a klíma bekapcsolására. Az is aggaszt hogy a kompresszor alján pár csepp olaj látható. A kérdésem az hogy mi lehet a hiba, mi volna a helyes stratégia a felderítésére és milyen költségekkel járhat.

A választ előre is köszönöm:
Jani
mynn

Vissza: Opel - Omega, Vectra, Astra, Corsa